PDF Yazdır e-Posta

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın ihbar sistemleri, detektörlerinden aldığı yangın alarmı bilgisini yorumlayarak çıkışlarını (söndürme sistemi, siren, telefon hattı vs.) aktif hale getiren sistemlerdir.

Sistemin 3 temel işlevi vardır:

  • Bilgilendirme
  • Yetkili Mercileri Yönlendirme
  • Söndürme Sistemini Aktif Duruma Getirme (Söndürme Sistemi Mevcut ise)

SİSTEMLERDE KULLANILAN TEMEL ÜRÜNLER:

Yangın Algılama Paneli: Sistem merkezidir. Girişlerden alığı yangın alarmı verilerine göre çıkışlarını aktif hale getiren paneldir.

Duman Detektörü: Yangın başlangıcında ortaya çıkan dumanı algılayan cihazdır. Optik olarak duman algılaması yapar. Etkin algılama alanı 50m2-80m2arasıdır.

Isı Detektörü: Yangın başlangıcında ortaya çıkan yüksek ısı artışını algılayan cihazdır. Etkin algılama alanı 50m2-80m2arasıdır.

Gaz Detektörü: Yangın başlangıcında ortaya çıkan yüksek gaz artışını algılayan cihazdır. Etkin algılama alanı 50m2-80m2arasıdır.

Işın Tipi Duman Detektörü: Işın hattı dahilindeki duman seviyesini algılayan cihazdır. Etkin algılama alanı 20x100m = 2000m2civarıdır.

Yangın Alarm Butonları: Manuel olarak yangın bildirme amaçlı Kır-Bas tipi butondur.

Yangın Sireni: Sesli ve flaşlı olarak acil durum bildiren cihazdır.

 

  .

Tamamlanan projelerimiz

Bize Ulaşın

Bizden Haberler

Şirket Profilimiz
xx

2007 yılında İzmir’de kurulduk. Rakiplerimizin oldukça çok, hatta sayısız olduğunu bilerek, bu kadar zorlu bir pazar içerisinde tutunabilmek ve faaliyet...

Devamını oku...

Misyonumuz
xx

Misyonumuz   Tüm çalışanlarımızla, sorumluluk gerektiren bir iş yaptığımızın bilinci ile Teknik bilgi birikimimizi teknoloji ile birleştirip fark...

Devamını oku...

Vizyonumuz
xx

Vizyonumuz   Biz Elektronik olarak vizyonumuz; müşteri odaklı bir yaklaşımla Türkiye'de ve bölgede elektronik güvenlik ve hizmet...

Devamını oku...

Referanslarımız
xx

A-101 DEPO İZMİR KAMERA SİSTEMLERİ ADAGRO ZİRAİİLAÇ SAN.VE...

Devamını oku...