PDF Yazdır e-Posta

PDKS SİSTEMİ

Personelin iş yerine giriş çıkışları ve çalışma kontrolü, firmaların işyeri verimliliğini arttırma konusunda üzerinde önemle durduğu konular. Personelin işe geliş gidiş vakitleri, işyerindeki çalışma devamlılığı ya da mesaisini nasıl değerlendirdiği ölçülebilir olmasına rağmen, takibi ve tespitini yapmak bazen güçleşmektedir.

Personel devam kontrol ve geçiş sistemleri (PDKS) bu konuda firmalara teknolojik bir kolaylık sağlamaktadır. Kartlı geçiş sistemi de diyebileceğimiz bu takip sistemiyle, personele ait kimlik bilgilerini içeren manyetik kartlar, giriş-çıkış bilgilerini ana bilgisayara aktaran elektronik veri okuyucu PDKS cihazlarına girilerek personelin mesai süreleri tespit edilmekte ve gerektiğinde raporlanabilmekte. Bu sistem sadece personel giriş-çıkışlarını takip etmekle kalmaz, devam kontrol sistemleriyle de mesai içinde geçen zamanın verimli değerlendirilip değerlendirilmediği ile ilgili veri takibini de olanaklı hale getirir. Örneğin yemekhanede yemek yeme zamanı, dinlenme ve ihtiyaç zamanları için belli kapılardan geçiş tespiti vs. gibi firma içi mesai kontrolü ve ölçümü yapılabilmektedir.

PDKS sistemi aracılığıyla gelen bilgiler, çalışma ve ücretlendirme belgeleri ya da bordrolara esas olacak gerekli verileri sağlamakta, ayrıca ayrıntılı bir puantaj, fazla mesai, geç giriş erken çıkış, izinler vs gibi mesai verimliliğini ölçen raporlar da sunabilmektedir.

Her firmanın kendi iş yapısı ya da iş akışına bağlı olarak farklı farklı PDKS yazılım paketleri ile işe uygun esnek bir denetim sistemi oluşturulabilmektedir. İşyeri verimliliği açısından çok büyük yararlar sağlayan bu sistemler, hem kolay kullanımları, insan hatasını sıfıra indiren dijital güvenliği hem de her türlü vardiyalı ya da vardiyasız çalışma biçimlerine uyarlanma esnekliğiyle, gün geçtikçe yaygınlaşmakta ve kullanım oranı artmakta.Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) Nedir ?Personel Devam Kontrol Sistemleri (PDKS); personele dağıtılan kimlik kartları – Parmak izi veya yüz şekilleri kullanılarak, belirli yerlere yerleştirilen okuyucu terminaller aracılığı ile, işletmelerde personel giriş – çıkış saatlerinin dijital ortamda kaydedilerek hataya ve unutmaya yer vermeden personelin belirli bir dönem içerisinde kaç gün ve kaç saat çalıştığını; izin, geç gelme, erken gitme ve gelmeme gibi kayıp zamanlarını belirleyen, verimliğin anahtarı çağdaş sistemlerdir. PDKS, bordroya esas puantajın ve devam kontrole ilişkin çok çeşitli raporların elde edilmesini sağlar.

PDKS sayesinde bordro hazırlanırken insan faktöründen kaynaklanan hatalar en aza indirilir. Ayrıca elde edilen bu raporlar işletmelerin üst yönetimine ışık tutarak geleceğe yönelik daha sağlıklı kararlar alınmasına yardımcı olur.

El ile hesaplama yapan işletmelerde kayıp zaman ve insan hatası faktörlerinden dolayı işletmelerin ekonomilerine verilen zararların önüne geçmesinin yanı sıra, PDKS sistemleri; işletmeye personel takibinde disiplin ve çağdaşlık getirmektedir. Personel maliyetlerini ve personel çalışma saatlerini kontrol edebilen işletme, rekabetin çok yoğun yaşandığı pazarlarda daha etkili olabilme şansını da yakalayabilmektedir.

Sistem Kurulumu:

Personel giriş – çıkışının yapıldığı noktada duvara veya bir turnike üzerine kart okuyucu veya terminalin montajı yapılır. Çalışan personellere sistem kartlı ise firmanın logosunu içeren kredi kartı ebadında personel kartları verilir. Bu kartlar seri numaralı olabileceği gibi, kartı kullanan kişinin kimlik bilgilerini de içerebilecek şekilde de olabilir. Sistem biometrik ise parmak izleri veya yüzleri tanıtılır.

İşletmede kullanılan herhangi bir bilgisayara veya server’a firmamız tarafından geliştirilmiş Fabrika-Lite veya Fabrika-Pro yazılımı yüklenir. İşletmenin mesai saatlerine, cezai kesintilerine, departmanlarına vb. özel yapılarına göre program parametreleri düzenlenir ve eğitimi alan kullanıcıya parametrelerin değişmesi gerektiğinde değiştirebilmesi için ve günlük kullanım ile ilgili gerekli eğitim verilir.

İlk kurulum sonrası 30 gün içerisinde ikinci eğitim verilir; bu eğitim ile personelin tam anlamıyla programa hakim hale gelmesi için gerekli tüm detaylar aktarılır. Bu eğitime puantaj eğitimi denmektedir.

Uygulama …

Personel girişte ve çıkışta proximity kart okuyucu terminalden kartını okutarak veya parmak izi okuyucu terminale parmağını basarak geçişini yapar. Bilgiler okuyucu terminalin hafızasında depolanır. Depolanan giriş çıkış kayıtları istenildiği an pdks programına aktarılır ve pdks programı aracılığıyla takibi yapılır.

Artık kullanıcı istediği raporları (Geç gelenler, erken çıkanlar, fazla mesaiye kalanlar, devamsızlar vb.) alabilir. İstenirse bu sistem personelin normal ve fazla mesailerini de hesaplayarak ay sonu bordro yazılımına uygun verileri hazırlayarak, bordro işlemini minumum süreye indirgenmesini sağlar.

ACCESS KONTROL SİSTEMİ

İşyerlerinde, fabrikalarda insanların Giriş ve Çıkış’larını kontrol altına alınması için Geçiş Kontrol Sistemlerine ihtiyaç duyulmuştur. Geçiş Kontrol Sistemleri işyerinizde kontrol edilmesi istenen bir bölümden geçmesine izin verdiğiniz özel ya da görevli kişilerin dışında hiç bir kimsenin geçiş yapmasını engeller. Kartlı Sistem Geçiş Kontrol Sistemleri yapılan tüm giriş- çıkış hareketlerini bilgisayar ortamına kaydederek denetler ve raporlar. İstenildiği anda kimlerin nezaman hangi kapıdan giriş-çıkış yaptığını rapor halinde çıktısını verir.

 

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMLERİ

Güvenlik ihtiyacı hissedilen her yerde % 100 Güvenlik Kontrolü sağlayabilmek için üretilen Güvenlik Tur Sistemi: Tüm güvenlik otomasyonu projelerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Güvenlik Tur Sistemi çağımızın en üstün teknolojileri kullanılarak oluşturulmuştur. 2000’li yılların gereği olarak bilgisayar yapısında geliştirilen Güvenlik Tur Sistemi Windows ortamında çalışmaktadır. Ayrıca raporlama kapasitesi de arttırılarak kontrol işleminin daha geniş ve daha ayrıntılı bir biçimde raporlama yapılabilmektedir.

Güvenlik arz eden yerlere monte edilen güvenlik noktalarını belirlediğiniz zamanda, saatte bir yada yarım saatte bir güvenlik görevlisi Proximity akıllı kalem ile dolaşır noktaları dolaştığını belirtebilmesi için noktaya 5-7 cm yaklaştırır . Yaklaştırdığı anda kelem üzerindeki ışığını yakarak ve bip sesi çıkararak görevliye noktayı okuduğunu ve hafızasına kaydettiğini belirtir. Görevli kendisine verilmiş talimat çerçevesinde turuna aynı şekilde devam edip tamamlar. İsterseniz günlük haftalık yada aylık kalemi görevliden GUARD TOUR akıllı kalemi alarak bilgisayarınızın yanında duran ve setin içinden çıkan aktarım cihazının üzerine bırakırsınız.Aktarım komutunuzla hemen başlar ve size hangi güvenlik görevlisi nereleri ne zaman dolaşmış atladığı noktalar nereler , ola ki bir vukuat anında neredeydi bunların raporunu vererek konunun takibini yapmanızı sağlar.Alınan raporlar istenirse yazıcıdan çıkarılıp imza altına alınarak arşivlenir yada nitelikli yazılımı sizin adınıza bilgisayarınızda yedekleriyle birlikte saklar ve sistemi ilk kurduğunuz güne kadar tüm verilere ulaşmanıza imkan verir.Okuyucu kalemin dış yüzeyi ( SS 304 ) paslanmaz çelikten yapılmış olup, darbelere karşı dayanıklıdır. Ağırlık merkezi arkada olduğu için düşmeler durumunda ilk arkası yere değecektir. Gelen darbenin şiddeti ABS plastik ile kaplı gövdede absorbe edilerek enaz vibrasyonla kalemin önündeki reader’a ulaşacak ve nötrlenecektir.%100 su geçirmez özelliği ile waterproff olan GUARD TOUR akıllı kale her türlü hava koşullarında çalışabilecek şekilde üretilmektedir. RFID teknolojisiyle çalışan aktarım cihazı sayesinde datalar hızlı ve güvenli bir şekilde Bilgisayara aktarılabilir. Aynı zamanda şarj aleti olarak da kullanılan gelişmiş kit ile bir şarjın ardından kalem 21 gün hizmetinizdedir. Bataryası bitmeden son 50 okutmada görsel ve ses ile uyarı verir.

Kontrol noktaları ( Güvenlik Noktası Düğmeleri ) her yere kolayca monte edilebilir. Isı, su, manyetik alan ve basınçtan etkilenmediği gibi kirli ve yağışlı ortamlardan zarar görmez. Her türlü yedek malzemesi mevcuttur. %100 Yerli üretimdir ve Bilgisayar programı Türkçe olup farklı dilleri de destekleyebilir. İşletmelerin çoğunda, gündüz güvenlikçiler turlama yapmamaktadır. Bu durumda GUARD TOUR Kalem gündüz boşta ve atıl durumda kalmaktadır. Özel yazılım ile
işletmenin kendi araçlarının saat kaçta giriş ve çıkış yaptığı, ayrıca personeli taşımakla görevli servis araçlarının zamanında gelip gelmediklerini raporlamak mümkündür.

 

  .

Tamamlanan projelerimiz

Bize Ulaşın

Bizden Haberler

Şirket Profilimiz
xx

2007 yılında İzmir’de kurulduk. Rakiplerimizin oldukça çok, hatta sayısız olduğunu bilerek, bu kadar zorlu bir pazar içerisinde tutunabilmek ve faaliyet...

Devamını oku...

Misyonumuz
xx

Misyonumuz   Tüm çalışanlarımızla, sorumluluk gerektiren bir iş yaptığımızın bilinci ile Teknik bilgi birikimimizi teknoloji ile birleştirip fark...

Devamını oku...

Vizyonumuz
xx

Vizyonumuz   Biz Elektronik olarak vizyonumuz; müşteri odaklı bir yaklaşımla Türkiye'de ve bölgede elektronik güvenlik ve hizmet...

Devamını oku...

Referanslarımız
xx

A-101 DEPO İZMİR KAMERA SİSTEMLERİ ADAGRO ZİRAİİLAÇ SAN.VE...

Devamını oku...