PDF Yazdır e-Posta

BOSCH TEKNOLOJİSİ

Bosch Solution serisi alarm sistemleri, 20 yıldan fazla bir süredir bir çok ülkede pazar lideridir. Avustralya’da tasarlanan solution serisi alarm sistemleri, müşteri yorumlarından yola çıkılarak gerçekleştirilen ve her sene binlerce saat süren geliştirme çabalarının bir ürünüdür. Sonuç olarak, Bosch tercih ettiğinizde yıllarca sorunsuz bir şekilde çalışabilen, performansı test edilmiş, teknolojik ve sürekli geliştirilen bir alarm sisteme de sahip olursunuz. Yani Bosch’dan tam olarak beklediğiniz gibi…

KABLOLU / KABLOSUZ SOYGUN İHBAR SİSTEMLERİ

Soygun ihbar sistemleri, dedektörlerinden aldığı alarm bilgisini yorumlayarak çıkışlarını (siren telefon hattı vs.) aktif hale getiren sistemlerdir.

Sistemin 3 temel işlevi vardır:

§  Caydırıcılık

§  Bilgilendirme

§  Yetkili Mercileri Yönlendirme

SİSTEMLERDE KULLANILAN TEMEL ÜRÜNLER

Alarm Paneli:Sistem merkezidir. Girişlerden alığı verileri yapılan programa göre yorumlayarak çıkışlarını aktif hale getirir.

Şifre Paneli: Sisteme şifrelerin girildiği, sistemin kurulup kapanmasını (ON/OFF) sağlayan tuş takımıdır. LED veya LCD modelleri mevcuttur. LCD modellerinde mesajlar Türkçe olarak görülebilir.

Harici Siren:Sesli ve flaşlı olarak acil durum bildiren cihazdır. Kablosu kesildiğinde veya yerinden söküldüğünde de alarm duruma geçer.

Manyetik Kontak: Kapının veya pencerenin açılmasını algılayan cihazdır. Açılabilir noktalara konur. Kablolu veya kablosuz modelleri vardır.

PIR – Hareket Detektörü: Baktığı yöndeki tüm canlı cisimlerin hareketini algılayan cihazdır. 15 metre uzaklığa kadar 90 derecelik bir açıyla algılama yapar. İsteğe bağlı olarak hayvan algılamayan modelleri vardır. Kablolu veya kablosuz modelleri vardır.

Duman Detektörü: Yangın başlangıcında ortaya çıkan dumanı algılayan cihazdır. Kablolu veya kablosuz modelleri vardır.

Uzaktan Kumanda: Sistemin uzaktan kurulup kapanmasını sağlayan cihazdır.

Güvenlik insanoğlunun var oluşundan beri önemli olgulardan biri olmuştur. Güvenlik sistemleri çağımızın teknolojisi olan elektronik teknolojisinin kullanılması ile birlikte sürekli gelişme göstermektedir. Hırsızlık tüm yerleşim yerlerinde en çok korkulan olaylardan biridir. Bu olayların başlangıç anında ilgili birimlerin hemen haberdar edilmesi için ihbar ve alarm sistemleri ne ihtiyaç vardır. Gelişen teknolojinin amacı ise caydırıcı unsurları ile bu olayları en aza indirmek ve olabilecek tehlikeleri önlemektir. Bunun için güvenlik sistemleri kişilerin günlük yaşantılarını bozmayacak şekilde projelendirilir. Elektronik güvenlik sistemleri gelende alarm sistemi adı verilen hırsızlık, yangın ve gaz kaçağı gibi tehlikelere karşı kurulan erken uyarı sistemleridir. Bu tehlikelerin he birine karşı ayrı sistemler kurulduğu gibi hepsini kapsayacak şekilde sistemler de kurulabilmektedir.

Güvenlik ve hırsız alarm sistemlerinde algılayıcılar ve dönüştürücüler en önemli rolü oynamaktadır. İlk çağlardan bu yana insanlar sürekli korunmak ihtiyacındadırlar. Son yıllarda yaşanan olaylar gösterdi ki soygun ihbar ve alarm sistemleri ne ihtiyaç artarak devam edecektir. Yıllar boyu yoğun çalışmalar sonucunda elde edilmiş sermayenin bir günde kaybedilmesi, insanın aklına dahi getirmek istemediği korkunç bir olaydır. Soygun ihbar, hırsızlık alarm sistemleri olaya caydırıcılık getirmekte, bütün olayları derhal Alarm Takip Merkezine bildirmektedir. Alarm Takip Merkezi olayın doğruluk testini yaptıktan sonra ilgililere haber vererek; jandarma, polis, itfaiye, ve işyeri sahipleri’ne ihbar ederek gereken önlemlerin hızla alınmasını sağlamaktadır. Böylece riskleri en aza indirmek mümkün olmaktadır. Güvenlik, soygun ihbar, alarm sistemi, hırsız alarm sistemleri ile ilgili bütün bilgileri burada anlatmak mümkün değildir. İhtiyacınızı bize bildirin, ücretsiz keşif ve proje hizmetlerimizden yararlanın. Daha detaylı bilgi alın. Unutmayın güvenliğiniz önemlidir.

Akıllı Alarm Sistemi Nedir? Kedi, köpek gibi evinizde beslediğiniz evcil hayvanları algılamayan, dolayısıyla yanlış alarm vermeyen sistemlerdir. Evlerinde evcil hayvan barındıranların tercih edeceği akıllı alarm sistemi farklı ağırlıkta hayvanlar için ayrı üniteler içerdiğinden, istediğiniz ayar ile olası yanlış alarmları önler.
Alarmlı Güvenlik Sistemi evimi nasıl korur? Herhangi bir sebepten dolayı evinizde ya da işyerinizde alarm çalmaya başlarsa, sinyali alan alarm Takip merkezi derhal durumu 24 saat iletişim halinde oldukları emniyet birimlerine ve yetkililerine bildirirler.
Alarm Takip merkezinin diğer fonksiyonları nelerdir? Alarm Takip merkezi, kurulu güvenlik sistemlerinden gelen alarmlardan başka elektrik kesintisi, telefon hattı arızası, akü arızası, pır detektör arızası gibi oluşabilecek tüm arızaları ve sirenlerin hala çalıp çalmadığı, alarm sisteminizin saat kaçta kurulduğu, hangi bölgeden kaç defa alarm geldiği gibi detayları da emniyet yetkilileri ile paylaşarak çıkan sorunların giderilmesinde çözüm üretirler.

Alarm Sistemi Nasıl Çalışıyor? Öncelikle mekana özgü alarm sisteminin kurulması için uzman kişilerden oluşan Biz Güvenlik keşif ekipleri mekana gidiyor. Bu keşif neticesine göre, mekanın risk analizi ve güvenlik ihtiyacı belirleniyor. Keşif esnasında mekanda yaşayan kişilerin yaşam senaryoları göz önünde bulundurularak yaşayan kişi sayısı, evcil hayvan olup olmadığı gibi tüm unsurlar inceleniyor. Akabinde bu yaşam senaryosuna göre projelendirme yapılıyor. Burada amaç, alarm sistemini kurarken kişilerin yaşam alanlarını ve özgürlüklerini kısıtlamadan onlara güvenli bir yaşam alanı sağlamaktır. Projelendirme sonrasında gerekli ekipmanlar hazırlanıyor ve montaj ekipleri giderek montajı gerçekleştirip, sistemin Biz Güvenlik Alarm Takip Merkezi’ne bağlantısı yapılıyor. Hareket detektörleri ve manyetik kontaklar, mekân içindeki her türlü hareketi algılama yeteneğine sahip bulunuyor. Alarm Sistemi içerisindeki diğer detektörler ise duman, gaz sızıntısı gibi tehlikeleri saptıyor. Panik butonu ise herhangi bir tehlikenin ya da acil bir durumun hızlı bir şekilde Biz Güvenlik Alarm Takip Merkezine iletilebilmesine olanak tanıyor. 24 saat hizmet veren Biz Güvenlik Alarm Takip Merkezi, daha önce sistem sahibinden aldığı talimata göre sistem sahibini, güvenlik güçlerini veya her ikisini birden arıyor ve kısa bir süre içinde olaya müdahale edilmesini sağlıyor. Ayrıca sisteme istenirse eklenebilecek gaz ve duman detektörleri ile gaz kaçağı ve yangın tehlikeleri de tespit edilip gerekli yönlendirmeler yapılabiliyor. Bunlara ek olarak, panele bağlanan ev otomasyon modülleri sayesinde yangın durumunda, doğalgaz ve elektriklerin otomatik olarak kesilmesi ya da soygun ihbar alarmında bahçe kapısı ve kepenklerin kilitlenmesi mümkün olabiliyor. Alarm sistemleri birçok tehdide karşı önleyici bir etken olmalarının yanı sıra , konforlu bir yaşam içinde kullanıcıya farklı bir imkanlar sunuyor. Alarm sistemi panellerine bağlanan ev otomasyon modülleri ile evde bulunan tüm elektronik cihazlar tek bir panel üzerinden kontrol edilebiliyor. Alarm sistemini kontrol eden şifre panelinden, uzaktan kumandadan hatta evin dışındayken cep telefonu ile evin ışıkları yakılabiliyor, kombi yada klima çalıştırılabiliyor.

Kablosuz Alarm Sistemleri ile Kablolara Veda Edin

Evleri keyifle yaşanabilir kılan en önemli faktörlerden biri, dekorasyona gösterilen özendir. Işıklandırma, dekoratif ürünler ve renkler bir mekânı olduğundan çok daha güzel bir hale getirir. Özenle yapılan dekorasyon sonra ise estetik görünümü bozmamak için kablolu cihazların seçiminde çok hassas davranılır. Mümkünse kablosuz alarm sistemi ürünler tercih edilir. Çünkü bu tip cihazların kabloları evde estetik olmayan bir görüntü sergileyebilir. Yakın bir zamana kadar alarm güvenlik sistemleri nin montajında da tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi kablo kullanıyordu. Ancak geliştirilen kablosuz alarm teknolojileri sayesinde alarm sistemlerinde kablo kullanımı bir zorunluluk olmaktan çıktı. Evinize alarm sistemi taktırmak istiyorsunuz fakat kablo kirliliğinden hoşlanmıyorsanız, Biz Güvenlik’in kablosuz güvenlik sistemleri tam size göre. Ev ve işyerinizdeki yaşam senaryonuza göre uygun olarak yerleştirilen Biz Güvenlik alarm sistemlerinin hem kablolu hem de kablosuz seçenekleri bulunuyor. Kablosuz alarm sistemleri evde kablo kalabalığından hoşlanmayan kişiler tarafından büyük ilgi görüyor. Kablosuz alarm sistemlerinde alarm paneli ile detektörler ve manyetik kontaklar arasındaki veri alışverişi RF sinyaller aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Böylece alarm sistemlerindeki kablo sorunu ortadan kaldırarak yaşam alanlarının dekorasyonu korunmuş oluyor.

Alarm Sistemi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? Güvenlik hizmeti alacağınız firmanın, gelen sinyali inceleyip gerekli yönlendirmeyi yapacak uzmanlardan oluşan ve 7 gün 24 saat aktif olarak hizmet veren bir Alarm Takip Merkezi olup olmadığını kontrol edin. Satış sonrası destek ve teknik servis hizmetlerinde, müşteri odaklı hizmet verebilecek altyapısı ve insan kaynağı olup olmadığına dikkat edin. Kullanılan ekipmanların uluslararası elektronik standartlarına uygun olup olmadığını kontrol edin. Alarm sistemi ürünlerinin ve ekipmanlarının yedek parça ve yetkili servis ve yerinde bakım garantisi olduğunu araştırın. Kullanılacak Alarm sistemini sensörleri yetkili bir danışman ile beraber oluşturun. Böylece Alarm sistemleri ve güvenlik sisteminden en iyi verim almanız ve yanlış alarmları en aza indirmiş olursunuz. Sensörlerin montaj ve tasarımı güvenlik sistemi konusunda eğitimli ve uzman ekipler kişiler tarafından tesis edilmiş olduğundan emin olun. Alarm sistemi ile ilgili bölge tanımlamaları ve alarm sisteminin kullanıcı şifreleri gibi programların eğitimini eksiksiz bir şekilde öğreten konusunda tecrübeli ve uzman firmaları tercih ediniz.

 

 

  .

Tamamlanan projelerimiz

Bize Ulaşın

Bizden Haberler

Şirket Profilimiz
xx

2007 yılında İzmir’de kurulduk. Rakiplerimizin oldukça çok, hatta sayısız olduğunu bilerek, bu kadar zorlu bir pazar içerisinde tutunabilmek ve faaliyet...

Devamını oku...

Misyonumuz
xx

Misyonumuz   Tüm çalışanlarımızla, sorumluluk gerektiren bir iş yaptığımızın bilinci ile Teknik bilgi birikimimizi teknoloji ile birleştirip fark...

Devamını oku...

Vizyonumuz
xx

Vizyonumuz   Biz Elektronik olarak vizyonumuz; müşteri odaklı bir yaklaşımla Türkiye'de ve bölgede elektronik güvenlik ve hizmet...

Devamını oku...

Referanslarımız
xx

A-101 DEPO İZMİR KAMERA SİSTEMLERİ ADAGRO ZİRAİİLAÇ SAN.VE...

Devamını oku...