PDF Yazdır e-Posta

GÖRÜNTÜLÜ DİYAFON SİSTEMİ – GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU

Basit olarak görüntülü diyafon sistemleri, zilinize basıldığında kişinin görüntüsünü otomatik olarak ev veya işyerinizde bulunan monitöre iletir, görüntü iletimiyle birlikte kapınızdaki kişi ile sesli olarak iletişim kurmanıza veya kapı otomatiğini açmanıza izin veren sistemlerdir. Bunun yanında binanızda bulunan kapıcı ile direk görüşme yapabilmenizi sağlama, bina içindeki farklı kameraların görüntülerini de kendi monitörü üzerinden gözlemlemenizi sağlama gibi ekstra özellikleri de bulunmaktadır.

Görüntülü İnterkom (Görüntülü DiyafonSistemi) özellikle evlerde iş yerlerinde ve Apartmanlarda güvenliğimiz için gerekli olduğu için Hızla yaygınlaşmaya başlamıştır.

Görüntülü Kapı telefonu (Görüntülü Diyafon Sistemi) Kullanarak güvenliğinizi sağlamak yönünden bir adım atmış olacaksınız.Tanımadığınız insanları daha evinize girmeden kapıda durdurmanıza yardımcı olacaktır.

Görüntülü diyafon (Diafon) sisteminin kurulumunda kablo yapısı ve kurulumda kullanılan kablonun kalitesi çok önemlidir. Apartman uygulamalarında Kapı önüne gelen ziyaretçi ile Daireler görüşebileceği gibi Aynı zamanda kapıcı ilede görüşülebilir.

Görüntülü Diafon(Görüntülü Diyafon sistemi)ilinizi çalan kişinin kimliği hakkında size sesli diyafon sistemlerine nazaran çok daha yüksek düzeyde güvende olmanızı sağlar.

Görüntülü Kapı telefonu(Görüntülü DiafonSistemi)nin Kullanım alanları villalar, Apartmanlar,İşyerleri Vb.Binalara girişte güvenliğin önemli olduğu mekanlardır.Gerektiğinde monitör butonuna basarak kapı önünü görme imkanı sağlar.

Evde bulunmama durumunda zil butonuna basılmak suretiyle devreye giren monitör, 30 sn sonra kendiliğinden kapanır.

İNTERKOM SİSTEMLERİ

Biz Güvenlik, ev ve işyerlerinin giriş güvenliği için kullanılan sesli ve görüntülü olarak seçilebilen, küçük ev sistemlerinden, büyük condominium gibi yaşam merkezlerine hizmet edecek kadar büyüyebilen interkom ve görüntülü interkom sistemlerine müşteri tarafından talep edilen işletme senaryosuna ve firmamız mühendisleri tarafından tespit edilen risk analizine göre tasarlamakta, hazırladığı optimum cihaz konfigürasyonunu anahtar teslim çözümlerle uygulamaktadır.

İnterkom ve Görüntülü İnterkom Sistemleri, giriş güvenliği temin edilecek mekanlarda; set halinde kullanılabildiği gibi çoğunlukla mekanın girişleri ve mekanda bulunan konfirmasyonu sağlayacak kullanıcıların yapısı ve sayısına göre; alt yapının analog veya dijital olmasına göre farklılıklar içerecek şekilde dizayn edilirler. Yapılan sistem yapılandırmasına göre; evlerde ziyaretçi ile ev sahibi arasında, apartmanlarda daire sakinleri, kapıcı ve ziyaretçi arasında, siteler ve condominiumlarda daire sakinleri, güvenlik ve ziyaretçi arasındaki iletişimi; seçeneklere ve bütçeye bağlı olarak projelendirilmektedir.

Görüntülü kapı Sistemleri (Görüntülü Kapı Telefonları) villa tipi setler, Apartman tipi setlerden oluşmaktadır. Villalarda girişte 1 adet kameralı zil butonu bulunur içeride ise istendiği kadar görüntülü telefon yada görüntülü diyafon ünitesi bulunur. Apartmanlarda ise her daire için 1 ünite olmak üzere istendiği kadar görüntülü kapı telefonu (Görüntülü interkom) kullanılabilir. İstendiğinde daireler arasında görüşmeler yapılabilir.

.     Site içerisinde herkes birbirleri ile görüşebilir.

.     Blok içerisinde daireler arası konferans görüşme yapılabilir.

.     Daire içi ünitenin zili basit bir işlemle başka bir daireye yönlendirilebilir.

.     Blok içerisinde daireyi rahatsız eden geri arama yapılarak tespit edilebilir.

.     Kapı ve güvenlik haricinde aranmak ve rahatsız edilmek istemeyen bu özelliği iptal edebilir.

.     Görüşme anında başka bir noktadan çağrı geldiğinde ikaz tonu duyulur.

.     Dıs kapı sifre ile açılabilir ve bloğa ait tüm kapı sifreleri daire içerisindeki üniteden kolay bir sekilde değistirilebilir,kapı panelinden uzun ayarlar yapmaya gerek yoktur.

.     Dıs kapı otomatiği aktif olduğunda,istenirse merdiven otomatiği yakılabilir ya da asansör çağrılabilir.

.     Güvenliğe birden fazla telefon bağlanır ve PBX olarak çalıstırılabilir.(Biri meşgul iken otomatik olarak diğer telefona geçis yapar.)

.     Her daire sahibi istediği an tek bir tusa basarak kapıyı görebilir(basılı tutmak gerekmez). Baska bir ünitenin açık olması buna mani teskil etmez.

.     Gerekli görüldüğü ve altyapının müsait olduğu durumlarda mailyet avantajı sağlamak için tek santral ile 5 bloğa kadar sistem kurulumu yapılabilir.

.     Dıs kapıyı açan kapı otomatiği kontağı direkt santralden verilmistir, böylece panel üzerinden yada panel sökülerek kapının açılması imkansız hale getirilerek max. güvenlik sağlanmıstır.

.     Kapı otomatiğinin çekmesi anında panelden ikaz sesi geldiğinden, gereksiz beklemelerin önüne geçilmistir.

.     Daireler arası,daire ile panel ya da daire ile güvenlik arasında yapılacak görüsmede hattın durumunu belirten, müsait oluğuna dair çevir sesi, meşgul olduğunu belirten mesgul tonu ve aranan telefonun çalma sesi duyulur.

.     Şaftlı sistemde her kattaki her dairenin görüntüsü, kullanılan distribütörler vasıtası ile bağımsız olarak ayarlanabildiğinden max. görüntü kalitesi elde edilir .Şube beslemeleri ve data hatlarıda aynı module bağlandığından görüntü kirliliği ve sistem karmasasına sebep olmamaktadır.

.     Görüntü kayıt modülü ile her zile basıldığında çekilmek üzere 250 fatoğraf ilgili daire subesi hafızasında tutulabilir.Fotoğrafları görebilmek ve istenirse silebilmek amaçlı 3 tus subenin ön yüzünde bulunmaktadır.

.     Teknolojisi dünyaca kabul görmüs ve kanıtlanmıs telefon altyapısı sayesinde gerek daireler, gerek kapı paneli ve gerekse güvenlik noktası ile görüşmede rakipsiz ses kalitesine sahiptir.

.     İster tek blok isterse çok bloklu bir sitede, arızalanmıs yada tesisatında sorun olan bir subenin problemi kesinlikle diğer daireleri ve blokları etkilemez.Görüntü, ses ve zil hatları ayrı olduğundan sadece sikayet bildirilen daire subesinde işlem yapılır.

.     Tüm sistem telefon altyapılı olduğundan güvenlik noktasına konulacak bir telsiz telefon ile mobil güvenliklerle de görüsme sağlanabilir.

.     Gerekli görüldüğü takdirde sisteme ilave edilen -MCD45- kodlu CID telefon ile geçmise dönük arama kayıtları,tarih ve saat bilgileri ile görülebilir.( 62 aramaya kadar ). MCD45,istenirse kapıcı dairesine,yönetime yada istenen daire içi subelere paralel olarak bağlanabilir.

.     Daire monitörlerine istenirse alarm modülü eklenerek daire alarm sistemine dönüstürülebilir. Bu sisteme gaz dedektörü, duman dedektörü, pır dedektör gibi.. bağlanabilir. Herhangi bir alarm durumunda sistem daire nosunu belirterek güvenliğe bilgi verebilir.

 

  .

Tamamlanan projelerimiz

Bize Ulaşın

Bizden Haberler

Şirket Profilimiz
xx

2007 yılında İzmir’de kurulduk. Rakiplerimizin oldukça çok, hatta sayısız olduğunu bilerek, bu kadar zorlu bir pazar içerisinde tutunabilmek ve faaliyet...

Devamını oku...

Misyonumuz
xx

Misyonumuz   Tüm çalışanlarımızla, sorumluluk gerektiren bir iş yaptığımızın bilinci ile Teknik bilgi birikimimizi teknoloji ile birleştirip fark...

Devamını oku...

Vizyonumuz
xx

Vizyonumuz   Biz Elektronik olarak vizyonumuz; müşteri odaklı bir yaklaşımla Türkiye'de ve bölgede elektronik güvenlik ve hizmet...

Devamını oku...

Referanslarımız
xx

A-101 DEPO İZMİR KAMERA SİSTEMLERİ ADAGRO ZİRAİİLAÇ SAN.VE...

Devamını oku...