PDF Yazdır e-Posta

OTOMATİK BARİYER

Otomatik bariyer otopark alanlarının araç giriş ve çıkışını kontrol altına alabilmek amacıyla tasarlanmıştır. Gelişmiş kontrol elektroniği sayesinde uzaktan kumanda, buton kontrolü, kart okuyucu elektronikleri ( Manyetik, Proximity, Mifare, KGS, OGS ) ve her türlü Access geçiş kontrol sistemi ile kontrol edilebilmektedir. Güvenliğin her şeyden önemli olduğu bilinciyle emniyet fotoseli ve manyetik loop dedektörü bağlantısı mümkün olmaktadır.

Araç geçtikten sonra bariyer otomatik kapanma sistemi ile zaman ayarlı olarak kapatılabilmektedir.Ayrıca elektrik kesintilerinde otomatik bariyer kolunun manuel kullanımı mekanik olarak mümkündür.

MEKANİZMA :

Otomatik bariyerin gövdesi 1,5 mm. kalınlığında DKP saçtan imal edilmiştir. Üst kapak saç kalınlığı 1 mm’dir. Gövde ve üst kapak paslanmaya karşı fosfat kaplanmıştır ve üstüne Ral 1028 trafik sarısı elektrostatik fırınlanmış boya uygulanmıştır. Mekanizmayı oluşturan tüm makine elemanları paslanmaz malzemelerden seçilmiştir. (Paslanmaz çelik, alüminyum, plastik galvaniz kaplama vs.)

Otomatik bariyer kolunun inişi ve kalkışına yardımcı olan bir yay mekanizması mevcuttur. Bu yay mekanizmasının oluşturduğu güç, manuel ayarlanabilmektedir. Kolun hareketi manuel ayarlamak mümkündür. Otomatik bariyer kolunun alt seviyesi ve üst seviyesi mikro swicthler vasıtasıyla uygulama anında ayarlanabilmektedir.

Otomatik bariyerin her iki yönüne de kol montajı yapılabilmektedir. Jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı olmayan yerlerde, elektrik kesilmesi veya arıza halinde otomatik bariyer manuel olarak boşa alınabilmektedir. Bu işlem otomatik bariyerin dışından özel bir anahtar ile yapılmaktadır. Boşa alınan otomatik bariyer kolu otomatik olarak kalkmakta ve yay baskısı nedeniyle dikey konuma gelmektedir. Kendi kendine düşme ihtimali yoktur.

KOL : Özel alaşım alüminyum profil otomatik bariyer kolu üzerinde, uyarıcı reflektörler bulunmaktadır. Otomatik Bariyer kolu alt kısmında, araç veya insan üzerine otomatik bariyer kolunun temasını zararsız hale getirecek özel lastik fitil bulunmaktadır.

KONTROL ELEKTRONİĞİ : Programlanabilir fonksiyonlara sahiptir, mikro işlemci denetimlidir. Kumanda ve buton olmaksızın cihazın çalışmasını test edebilmek için elektronik test anahtarı vardır. Uzaktan kumanda, kart okuyucu, buton ve elektronik yaylı anahtar ile kumanda edilebilme imkanı mevcuttur.

Gerektiğinde kullanılması için uyarı lambası çıkışları elektronik kart üzerindedir.
Otomatik bariyer üzerinde Türkçe uyarılar mevcuttur. Sayaç çıkışı mevcuttur.
Su sızdırmaz IP 65 koruma sınıfındadır.
Aç, kapa, dur komutları vardır.
Fotosel, manyetik loop dedektör bağlantısı vardır.
Süresi ayarlanabilen otomatik kapanma fonksiyonu mevcuttur. Bu süre 0-60 saniye arasında ayarlanabilmektedir.

Tüm girişler ve çıkışlar optik izolasyonludur. Kart okuyucu terminaller için extra güç kaynağı mevcuttur.
Otomatik bariyerde oluşacak herhangi bir zorlama durumunda motorun yanmasını engelleyen akım kesici ünite mevcuttur.
Otomatik bariyerin hareketi metal kollu, ucu tekerlekli mikroswitch’ler ile kontrol elektroniğine aktarılmaktadır.

TURNİKE GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Günümüzde Turnikeli Geçiş Sistemleri ile daha güvenli ve daha kontrollü bir şekilde sağlanan giriş-çıkış işlemleri turnike sistemleri ile sağlanabilmektedir. Turnike Sistemi; kollu, vip ve boy turnike olarak ayrılabilir. Kollu Turnike; günümüzde yaygın bir şekilde raylı ulaşım araçlarından, plaza girişlerine uzanan yaygın bir kullanım ağı bulunmaktadır.Elektronik olarak digital entegrasyon işlemleri kullanıcıların isteğine göre düzenlenebilmektedir. Söz gelimi adına düzenlenmiş elek

tronik içerikli bir kart ile mevcut personelin giriş ya da çıkış işlemi sağlanabilmektedir. Kollu Turnike Sistemi ile geçiş çoğunlukla içe

risindeki elektromekanik motor ile sağlanır. İstendiği zaman uzaktan kum

andalı olarak açma-kapama işlemi ile geçişler kontrollü ve daha güvenli bir şekilde sağlanabilmektedir. Turnike geçiş sistemi ile herhangi bir kurum yada kuruluş giriş kapısındaki güvenlik önlemlerini almış olacaktır.

TurnikeKontrol Sistemleri insan trafiğinin yoğun olduğu mekanlarda ve geçişin belirli bir düzen dahilinde yapılması gereken noktalarda ve mekanlarda geçişlerin denetlenmesi amacıile kullanılmaktadır.

Bütün Turnike geçiş sistemlerimiz Mikroişlemci tabanlıdır ve herseferinde yanlızca bir kişinin geçişine izin verir.Turnikelerimize bilgisayar üzerinden direk olarak bilgi aktarılabilir ve Alınabilir.

Turnikeler üzerlerine montaj edilen Kart Okuyucular sayesinde kartlı geçiş sistemleri ile entegre bir şekilde çalışabilirler.

Turnikelerimizde (Turnike Sistemleri) Opsiyonel olarak Manuel veya Otomatik Düşen kol özelliği mevcuttur.

Turnike lerde Işıklı Göstergeler mevcuttur.Örnek:Kırmızı Çizgi Sistem Kapalı,Yeşil ok Sistem Aktif

Çeşitli amaçlar için üretilen turnikeler Manuel veya Motorlu olanlar,Düşen kollu olanlar

otomatik kalkan tipte olanlar.Ekonomik yada yüksek güvenlik için dizayn edilmiş Turnikelerimiz mevcuttur.

Turnikeler elektromekanik yapıda olup daha çok, metro, stadyum, plaza, fabrika gibi yerlerde girişleri kontrol altına almak amacı ile kulanılır. Kartla veya jetonla çalışan modelleri mevcuttur. Ayrıca; bel tipi turnikeler, boy turnikeleri ve özürlü turnikeleri mevcuttur.

STANDART TURNİKE (BEL TURNİKE)

§  Delta, yüksek sayıda geçişe en az engelleme ile olanak sağlayan, yüksek teknoloji ile üretilmiş üç kollu turnikedir.

§  Uzun ömürlü ve dayanıklı yapısı, her türlü işyeri, endüstriyel ve askeri bölge girişi için en ideal ve hesaplı çözüm olmasını sağlamaktadır.

§  Standart olarak her iki yöne geçiş imkanı vardır, ancak tek yönlü de kullanılabilir. Çok gelişmiş kontrol elektroniği sayesinde her türlü kart oükuyucuya (manyetik, barkod, proximity, parmak izi, vs.)bağlanabilir. Switching supply kullanıldığı için enerji dalgalanmalarından etkilenmez.

§  Her iki yanındaki ışıklı göstergeler sayesinde turnikenin geçişe uygun olup olmadığı rahatlıkla anlaşılır. Mekanizma hidrolik amortisörlü ve sessizdir. Elektrik kesilmesi rahatlıkla anlaşılır. Mekanizma hidrolik amortisörlü ve sessizdir. Elektrik kesilmesi durumunda turnike elle serbest dönüş konumuna alınabilir. Mekanizma hidrolik amortisörlü ve sesizdir. Zemin bağlantı yapısı turnikenin her türlü zemine kolayca bağlanmasına olanak sağlar.Standart Bel Turnikesi En çok kullanılan Turnikedir.

  .

Tamamlanan projelerimiz

Bize Ulaşın

Bizden Haberler

Şirket Profilimiz
xx

2007 yılında İzmir’de kurulduk. Rakiplerimizin oldukça çok, hatta sayısız olduğunu bilerek, bu kadar zorlu bir pazar içerisinde tutunabilmek ve faaliyet...

Devamını oku...

Misyonumuz
xx

Misyonumuz   Tüm çalışanlarımızla, sorumluluk gerektiren bir iş yaptığımızın bilinci ile Teknik bilgi birikimimizi teknoloji ile birleştirip fark...

Devamını oku...

Vizyonumuz
xx

Vizyonumuz   Biz Elektronik olarak vizyonumuz; müşteri odaklı bir yaklaşımla Türkiye'de ve bölgede elektronik güvenlik ve hizmet...

Devamını oku...

Referanslarımız
xx

A-101 DEPO İZMİR KAMERA SİSTEMLERİ ADAGRO ZİRAİİLAÇ SAN.VE...

Devamını oku...